UK Participant List

Participant list

The list will be updated frequently

# Name Boatname Boat Homeport Boatclass Route
1 Per Dragelund Dory L23 Køge Small The Classic
2 Kristian Skjaerlund Anna Dehler 343 Jyllinge Large The Classic
3 Martin Sørensen Kastanje My Albin Accent 26 Fakse Ladeplads Medium The Classic
4 Jesper Andersen Bussen Safir 10 Meter Køge Large The Classic
5 Mads Thusgaard-Madsen Anna Granada 32 Køge Large The Classic
6 Kim Jørgensen Ayla Sundwind 26 Vsk. Vallensbæk Medium The Classic
7 Ivan Pedersen Joy H-båd Hvidovre Medium The Classic
8 Jens Listrup Gerda-Ulrika X X yacht X3/4 ton mk 2.1 Falsterbokanalen Large Big Boat
9 Jan Larsen gurli-marie H-båd Hvidovre Medium The Classic
10 Olaf Janowski Passada Passad Ribnitz-Damgarten Large The Classic
11 Bjarke M. Christensen Escape Maxi 999 Greve Large The Classic
12 Jan Verner Nielsen Frida Varianta 37 S/K Lynetten Large Big Boat
13 Patrik Heinrichs JYNX T24 by T. Wiberg Berlin Small The Classic
14 Martin Ottesen Scarlet Jeanneau Sun Fast 36 Køge Large The Classic
15 Morten Tauchi Vitalius Banner 28 MKII Fredericia Medium The Classic
16 Michael Andersen Chamix X yacht X55 Præstø Large Big Boat
17 Runar Åsly Terraπ LM 30 Striker Malmö Medium The Classic
18 Gustaf Drake Scylla 2.0 Compis 33 Ålabodarna Large The Classic
19 Ulrik Larsen Justitia IV BB10M Hvidovre Large The Classic
20 Jakob Nilesen Geisha Drabant 38 Køge Large The Classic
21 Jan Wiechmann DUDE Archambault Stralsund Medium Big Boat
22 Mads Siggaard Andersen Nuser Albin Express Vedbæk Small The Classic
23 Lau Rasmussen May Bee Safir Hvidovre Large The Classic
24 Magnus Gustafsson Velox T24 Wiken BS Small The Classic
25 Torben Bergenhagen Fenja Beneteau First 31.7 Greve Marina Medium The Classic
26 Jörgen Rosengren Rose J/105 Staffanstorp Large The Classic
27 Claus Bardram Freewind Dragonfly 25 Tuborg Multihull The Classic
28 Peter Hjortkjær Stardust Maxi 77 Køge Small The Classic
29 Claus Poulsen Great White Bavaria 44 Køge Large The Classic